Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00Anty-mist niebieski 120 l/h bagnet do mikrozraszacza podwieszanego HADAR 7110 z dyszą białą 2,0 mm


Pokaż produkt


Anty-mist to element, który zmniejsza wydatek dyszy (w tym wypadku ze 199 l/h do 120 l/h, przy ciśnieniu 2,0 atm.), co powoduje zwiększenie wielkości kropli oraz odwrócenie wykresu rozkładu opadu: standardowo opad jest największy przy zraszaczu i maleje wraz ze wzrostem odległości; stosując anty-mist opad przy zraszaczu jest mniejszy niż na końcach zasięgu zraszacza. Właściwość ta, w połączeniu z małą rozstawą mikrozraszaczy na ciągu, powoduje zwiększenie równomierności rozkładu opadu oraz zwiększenie efektywności nawadniania (większa ilość opadu zawiera się w świetle tunelu, przez co mniej wody tracona jest na ścianach).


Anty-mist niebieski 120 l/h z końcówkami typu bagnetowego przeznaczony jest do mikrozraszacza podwieszanego HADAR 7110 z dyszą białą 2,0 mm i wkładką “wirnik odwrócony”. Anty-mist montowany jest na wlocie dyszy. Pozostałe elementy zestawu pozostają bez zmian.


Zestaw ten jest polecany do tuneli foliowych o typowej szerokości 7 m, stosując jeden ciąg zraszający przy rozstawie mikrozraszaczy na ciągu od 0,75 m do max. 1,0 m. Przy ciśnieniu 2,0 atm. przepływ dyszy wynosi 120 l/h, równomierność nawadniania CU = 94 % (bardzo dobra), efektywność nawadniania (ilość opadu w świetle tunelu) – 85%, a równoważnik opadu: przy rozstawie 0,75 m – 19,4 mm/h, przy rozstawie 1,0 m – 14,6 mm/h.
  • - zalecane ciśnienie robocze: 1,5 – 3,0 atm.
  • - rozstawa: 0,75 - 1,0 m (jeden ciąg)
  • - wysokość montażu: 1,80 m nad poziomem terenu
  • - średnica zraszania: 10,0 m (przy ciśnieniu 2,0 atm.)
  • - filtracja wody: 80 mesh


Zestaw ten jest uzupełnieniem istniejącego w naszej ofercie mikrozraszacza MODULAR z wkładką „small black swivel”, dyszą zieloną i anty-mistem, o przepływie 40 l/h. Przy dwóch ciągach zraszających i rozstawie mikrozraszaczy na ciągu 1,0 m, równoważnik opadu wynosi dla tego modelu 10,4 mm/h, co nie zawsze jest wystarczające do wszystkich rodzajów upraw. Oferowany model pozwala na uzyskanie niemal dwukrotnie większego równoważnika opadu, przy jednym ciągu zraszającym i rozstawie mikrozraszaczy na ciągu 0,75 m. Rozstawę na ciągu można zmniejszać, uzyskując w ten sposób większy równoważnik opadu. Przyjęta rozstawa 0,75 m wynika z podziału typowego tunelu o długości 30 m, przy której uzyskuje się opad o natężeniu gwarantującym skuteczne nawadnianie większości upraw. Zwiększanie rozstawy powyżej 1,0 m powoduje natomiast pogorszenie równomierności nawadniania i nie jest zalecane.Witryna stworzona na platformie